PVI Insurance: 30 yillik barqaror rivojlanish va yetakchilik | EUROASIA
EUROASIA INSURANCE delegasiyasi Vetnamning yetakchi sug'urta kompaniyasi PVI Insurance ning 30 yilligida ishtirok etadi. Kompaniyaning raqamli transformatsiya va xalqaro e'tirof yutuqlari haqida bilib oling.
Kompaniya yangiliklari20-yanvar, 20262 daqiqa100 ko'rishlar
PVI Insurance
“EUROASIA INSURANCE” AJ QK ning  Kuzatuv kengashi raisi Bobur Kobulovich Shadiev, kuzatuv kengashi a’zolari Mels Uktamovich Axmedov va Devid Vint lardan iborat delegasiyasi  Vetnamning yetakchi sug‘urta kompaniyalaridan biri — PVI Insurance tashkil topganining 30 yilligiga bag‘ishlangan tadbirlarda ishtirok etadi. Ushbu tadbirlar Vetnamning  Xanoy shahrida bo‘lib o‘tadi.
30 yillik davomida PVI Insurance barqaror o‘sish, korporativ boshqaruvning yuqori darajasi va innovatsiyalarga yo‘naltirilganlikni namoyon etib, Vetnam sug‘urta bozorida yetakchi o‘rinlarni egallab kelmoqda hamda mintaqaviy ishtirokini mustahkamlab bormoqda.
2024 yilda kompaniya Vetnamda non-life sug‘urta segmentida yillik daromadi 20 000 milliard Vetnam dongidan (taxminan 800 million AQSh dollari) oshgan birinchi sug‘urta kompaniyasiga aylandi. Bu esa unga sug‘urta mukofotlari hajmi, kapitali va bozor ulushi bo‘yicha yetakchilikni mustahkamlash imkonini berdi.
2025 yilda esa kompaniya yana bir muhim strategik marraga erishib, yillik daromadini 1 milliard AQSh dollaridan oshirdi va moliyaviy barqarorligi, risklarni boshqarish tizimi samaradorligi hamda uzoq muddatli strategik qarashlarini tasdiqladi.
Izchil raqamli transformatsiya, jumladan PVI Digital platformasining ishga tushirilishi, shuningdek raqamli ekotizimlar, bank va tijorat platformalari bilan hamkorliklarning rivojlanishi sug‘urta xizmatlaridan foydalanish imkoniyatlarini sezilarli darajada kengaytirdi va kompaniyaning texnologik yetakchiligini mustahkamladi.
PVI Insurancening yuqori yutuqlari xalqaro miqyosda ham e’tirof etildi, jumladan Country Awards for Excellence 2025 (Insurance Asia News) mukofotliga sazovor bo’ldi.
Mijozlarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi hissasi alohida e’tiborga loyiq: 2024 yilda Yagi tayfunidan so‘ng PVI Insurance sug‘urta zararlarini tezkor va professional tarzda tartibga solib, tiklanish davrida muhim yordam ko‘rsatdi.
EUROASIA INSURANCE PVI Insurance bilan hamkorlik munosabatlarini yuksak qadrlaydi va kompaniyani ishonchli strategik hamkor sifatida ko‘radi.
PVI Insurance kompaniyasini tashkil topganining 30 yilligi bilan samimiy tabriklaymiz va kelgusida barqaror rivojlanish, yangi yutuqlar hamda xalqaro sug‘urta bozoridagi mavqeining yanada mustahkamlanishini tilaymiz.

PVI Insurance: 30 лет устойчивого развития и лидерства | EUROASIA INSURANCE
Делегация EUROASIA INSURANCE примет участие в праздновании 30-летия PVI Insurance — ведущей страховой компании Вьетнама. Узнайте о достижениях компании в области цифровой трансформации и международном признании.
Новости компании20 января 2026 г.2 мин чтения100 просмотров
PVI insurance logo
Делегация АО СП «EUROASIA INSURANCE» в составе председателя Наблюдательного совета Бобура Кобуловича Шадиева, членов Наблюдательного совета Мелса Уктамовича Ахмедова и Дэвида Винта примет участие в мероприятиях, приуроченных к 30-летию со дня основания одной из ведущих страховых компаний Вьетнама – PVI Insurance, которые пройдут в Ханое.
На протяжении трёх десятилетий PVI Insurance демонстрирует устойчивый рост, высокий уровень корпоративного управления и ориентацию на инновации, занимая лидирующие позиции на страховом рынке Вьетнама и укрепляя своё региональное присутствие.
В 2024 году компания стала первой страховой компанией Вьетнама в сегменте non-life, превысившей объём годового дохода в 20 трлн. вьетнамских донгов (примерно 800 миллионов долларов США), что позволило ей закрепить лидерство по объёму премий, капиталу и доле рынка. В 2025 году компания достигла нового стратегического рубежа – превышение 1 млрд долларов США годового дохода, подтвердив финансовую устойчивость, эффективность системы управления рисками и долгосрочное стратегическое видение.
Последовательная цифровая трансформация, включая запуск платформы PVI Digital, а также развитие партнёрств с цифровыми экосистемами, банковскими и коммерческими платформами, значительно расширили доступность страховых услуг и укрепили технологическое лидерство компании.
Высокие достижения PVI Insurance получили международное признание, в том числе по итогам Country Awards for Excellence 2025 (Insurance Asia News). Особого внимания заслуживает вклад компании в поддержку клиентов: в 2024 году после тайфуна Yagi PVI Insurance обеспечила оперативное и профессиональное урегулирование страховых убытков, оказав существенную помощь в период восстановления.
EUROASIA INSURANCE высоко ценит партнёрские отношения с PVI Insurance и рассматривает компанию как надёжного стратегического партнёра.
Сердечно поздравляем PVI Insurance с 30-летием со дня основания и желаем дальнейшего устойчивого роста, новых достижений и укрепления позиций на международном страховом рынке.